ניהול משאבי אנוש

לימודי ניהול משאבי אנוש 

בעידן של סביבה עסקית משתנה, התפתחות טכנולוגית מהירה ומשברים כלכליים כלל עולמיים, התחום של משאבי אנוש הינו ציר מרכזי להישרדות ולצמיחת הארגון.

בתנאי תחרות מקומית וגלובאלית, המשאב האנושי הינו מרכזי וקריטי לניהול מוצלח הן בארגונים עסקיים והן בארגונים ציבוריים, הנאבקים על לקוחות ותקציבים. קשיים בגבייה ושחיקת מחירים מעמידים את הארגון בדילמה אמיתית של הצורך לקצץ ולפגוע בתקני כח אדם, לפטר עובדים מחד ולשמר ולפתח את המשאב האנושי בארגון מאידך. בתקופה כזו – מיומנויות, ידע וכלים בתחום של ניהול משאבי אנוש יסייעו רבות בניהול יעיל ומיטבי של כוח האדם אשר מהווה כלי מרכזי ורב השפעה על הצלחה או כישלון בתפקודו ותוצאותיו של ארגון.

 

מטרת הקורס:

 להקנות ידע מעמיק וארגז כלים במודל ה HRBP – ניהול משאבי אנוש כשותף עסקי – המודל המתקדם ביותר היום בניהול משאבי אנוש כשותף אסטרטגי ומשפיע בארגון.

תנאי קבלה:

  • 12 שנות לימוד
  • ראיון אישי

מבנה הלימודים:

  • היקף הלימודים כ-175 שעות לימוד אקדמיות.
  • לימודי ערב.

תוכנית הלימודים:

התנהגות ארגונית,ניהול ומנהיגות:
סקירת האבולוציה בהתנהגות ארגונית/ניהול ומנהיגות ומה שביניהם/מודל ניהול שינוי ארגוני/מודל המצוינות הארגונית על פי שיטת טויוטה/ניהול זמן/קבלת החלטות/חשיבה יצירתית/אסרטיביות בניהול.

מודל HRBP:
לימוד המודל ותפיסת התפקיד של ניהול משאבי אנוש כמשפיע ושותף עסקי לארגון/בניית תהליכי עבודה אסטרטגיים ואפקטיביים בתחומי: איתור,כלי מיון מתקדמים,גיוס וקליטת עובדים/ניתוח עיסוקים והגדרות תפקיד/תכניות שימור עובדים/תכניות פיתוח והדרכה/תכניות רווחה/סגנונות תקשורת ושפת גוף.

חוקי עבודה,שכר ותגמולים:
לימוד מעמיק של חוקי העבודה,התגמולים והשכר בארגון באופן פרקטי ויומיומי.

תרבות ארגונית:
כתיבת חזון ארגוני וקוד אתי/אינטליגנציה רגשית בניהול/אתיקה ומוסר בארגון/עולם האחריות התאגידית והחברתית בארגון.

יעדים ומדידה:
כתיבת תכניות עבודה מונחות יעדים ומדידה

בחינות גמר:

אין בחינה, יש פרוייקט גמר

תעודות:

תעודת גמר מטעם המכללה למינהל תוענק לסטודנטים שיעמדו בדרישות הקורס.