9 סיבות מדוע נדרש הנדסאי בניין בפרויקט נדל"ן

9 סיבות מדוע נדרש הנדסאי בניין בפרויקט נדל"ן

כל פרוייקט נדל"ן זקוק להנדסאי בניין, להלן תשע סיבות עיקריות מדוע תפקידו כל כך חשוב ומה הם האלמנטים הקריטיים ביותר עליהם הוא אחראי.

 1. שלמות המבנה

  אחד מתפקידיו העיקריים של מהנדס בניין היא הבטחת התכנון המבני של הנכס המסחרי ובדיקה מקיפה ויסודית של עמידה בתקני בטיחות בדגש על עמידה בגורמים סביבתיים ואקלימיים שונים כגון רוח, פעילות סיסמית, גשמים ורטיבות וכן סופות שלג באזורים.

 2. התמצאות בחוקים ורגולציות

  בין שאר תפקידיו של מהנדס בניין היא עדכון שוטף והתמצאות בנבכי החוקים והרגולציות, מחובתם של מהנדסי בניין היא בקיאות בחוקי הבנייה והתקנות המקומיים. מחובתם להבטיח שהפרויקט עליו הם אחראים יעמוד בכל ההיתרים וחוקי הייעוד הדרושים, תוך הימנעות מבעיות משפטיות וקנסות יקרים.

 3. שילוב מערכות יעיל

  מה שמבדיל מהנדסי בניין ברמות שונות היא יכולת האינטגרציה של מערכות הבניין השונות כגון אינסטלציה, חשמל ומיגון אש ולדאוג שכל האלמנטים יעבדו בצורה חלקה ובהרמוניה למניעת תקלות עתידיות ובעיקר שיענו על צורכי הפרויקט בצורה הטובה ביותר עם הסתכלות על חסכון במשאבים.

 4. בנייה אקולוגית / קיומית

  עם התמקדות בקיימות, מהנדסי בניין מייעלים את השימוש באנרגיה באמצעות תכנון יעיל ושילוב של מקורות אנרגיה מתחדשים, הפחתת עלויות תפעול והשפעה סביבתית מינימלית. דוגמא מובהקת לאימוץ אנרגיה מתחדשת אימוץ קולטי שמש כאמצעי לחימום מים ואחד הסימנים המובהקים לקיימות בבנייה ישראלית.

 5. ניהול עלויות

  מהנדסי בניין ממלאים תפקיד מכריע בהערכת עלויות, תקצוב והנדסת ערך לאורך כל מחזור חיי הפרויקט, ועוזרים לשלוט בהוצאות ולמקסם את ההחזר על ההשקעה. היכרות עם ספקים, דקויות באיכויות של מלט/צנרת/ברזים/חשמל וכד' יכולים להשפיע משמעותית על מחיר מבנים, בעיקר על רבי קומות.

 6. ניהול סיכונים

  מהנדסי בניין מזהים סיכונים פוטנציאליים הקשורים לפרויקט ומפתחים אסטרטגיות הפחתה על מנת למזער שיבושים, עיכובים ותקלות לא צפויות. חלק מהסיכונים שיכולים להמנע כבר בשלבי התכנון היא בנייה באזור עם תנאים טופוגרפיים גרועים, איכות קרקע לקויה, בעיות עם תשתית ואפילו שחיטות מוניציפלית.

 7. אימוץ חדשנות ושילוב טכנולוגיה עדכנית

  מהנדס בניין חייב לשלב בתהליכי התכנון את הטכנולוגיה העדכנית ביותר ולדאוג לעדכון שוטף בשיטות והסטנדרטים החדשים תוך שילוב חידושים המשפרים את הפונקציונליות, הקיימות ורווחת הדיירים.

 8. יכולת הסתגלות לשינוי

  כמו במרבית פרויקטים גדולים בעיקר בתחום הנדלן, יש לקחת בחשבון טיפול באתגרים בלתי צפויים המתעוררים במהלך תהליך הבנייה, תוך הבטחת המשכיות והצלחת הפרויקט, לרוב הניסיון חוסך הפתעות ובלתמים, אך אפילו המנוסים שבמהנדסים מודעים לדינאמיקה שקיימת בתחום ולכן מוכנים לכך מבעוד מועד.

 9. בטיחות ונוחות דיירים

  בטיחות מעל הכל ובסופו של דבר, מהנדסי בניין נותנים לזה את העדיפות המירבית. הנדסאי בניין יודע להטמיע מערכות ייעודיות אשר מקדמות סביבה פנימית המצמצמות סיכונים פוטנציאליים ויודעת לשמור על הדייר, דוגמאות לכך הם מילוט בזמן שריפה, ממ"דים, מקלט וכמובן כל נושא המבנה עצמו, יסודות, שלד וכד'.

 

למכללה למינהל מסלול איכותי ומקצועי לתחום הנדסאי בניין עם אלפי בוגרים שהשתלבו בשוק העבודה, צרו קשר היום וזכו גם אתם לאחת התעודות היוקרתיות ביותר בתחום ההנדסאים.

 

לימודי הנדסאי בניין במכללה למינהל