אם לא תבינו, איך תתכנתו? דרכי התקשורת של מחשב כמבוא לתכנות

אם לא תבינו, איך תתכנתו? דרכי התקשורת של מחשב כמבוא לתכנות

עבור רבים מאיתנו, החיים ללא תקשורת נתונים נראים כמעט בלתי אפשריים. אנשים, ארגונים, בתי עסק, מוסדות וחברות – כולם נסמכים ואפילו תלויים בעולם האינטרנטי וברשתות התקשורת כדרך חיים חסרת תחליף. ככל שתקשורת זו הולכת ומתפתחת, יש צורך בתוכנה משמעותית יותר שתקיים התנהלות מוצלחת ותגשים את מטרות התקשורת הרצויות בקרב כל ארגון וחברה.

כיצד מחשבים "מדברים" זה עם זה?

מחשבים מתקשרים ביניהם דרך ערוצי תקשורת משתנים ועל ידי שפות תקשורת מתאימות הנקראות פרוטוקולי תקשורת. הפרוטוקול המוכר ביותר הוא TCP/IP המאפשר למחשבים לנהל ביניהם 'סשן' כלומר החלפת מידע בין שני מכשירים שונים או בין מחשב למשתמש הקצה שלו.

כדי להבין את התקשורת הממוחשבת נדרש ידע כללי במבחר מקצועות כמו מתמטיקה, פיזיקה, הכרת המחשב, אנגלית טכנית ועוד. זוהי התשתית ללימודי התכנות שבאמצעותה ניתן להבין מערכות שונות, לבנות באמצעותן עולמות חדשים וכמובן להשתלב במגוון מקצועות יוקרתיים ובשכר גבוה משמעותית מהממוצע במשק.

דרכי התקשורת כמבוא לעולמות הפיתוח

מחשבים ומכשירי רשת שיוצרים נתונים או מעבירים אותם, מכונים צמתי רשת. הצמתים המוכרים לנו הם טלפונים, שרתים, מחשבים ורכיבי חומרה שונים כמו ראוטרים. כאשר שניים מהמכשירים מחליפים ביניהם מידע זה עם זה, נהוג לומר שהם מחוברים לאותה הרשת גם אם לא קיים ביניהם חיבור ישיר. אז הרשתות מעבירות סינגנלים בתוך התווך, פרוטוקול התקשורת מסדיר ומווסת את התעבורה שלהם וכך נוצרת תקשורת שלמה, בה יש צורך להשתמש כהלכה על מנת לפתח תוכנה.

לימודי הנדסאי תוכנה – לשלוט באינטראקציה מחשובית

תואר בהנדסאות תוכנה מאפשר לכם לנהל קריירה מבטיחה ולהשתלב במגוון תפקידים שמתבססים על אינטראקציה מחשובית כמו ניתוח מערכות, ניהול בסיסי נתונים, ניהול רשתות תקשורת מחשבים, הטמעת מערכות מחשוב ועוד. הבוגרים ישתלבו בחברות הייטק וסטארטאפ, משרדים ממשלתיים, עולמות התעשייה ועוד. סקרים מראים שהנדסאי תוכנה במשרה מלאה ובעל ניסיון של מספר שנים צפוי להרוויח משכורת חודשית של לא פחות מ-15,000 שקלים.

אז מה לומדים בתחום?

לימודי הנדסאי תוכנה נחשבים ללימודים של מקצוע יוקרתי ונחשק, בו מקצועות הלימוד מגוונים למדי. לימוד הרשתות ועולם האינטרנט בדגש על תקשורת הנתונים מהווים את בסיס הלימודים ויחד איתם נלמדות גם שפות תכנות כמו C ו-C++, ,JAVA ניתוח מערכות מידע, גרפיקה ממוחשבת, מסדי נתונים, מערכות הפעלה, יישומים ותוכנות ועוד.

הידע הנדרש לפיתוח קריירה נחשקת

אם בעבר נלמדו מקצועות אלו בעיקר כמבוא לתואר ראשון במדעי המחשב, הרי שכיום מדובר בידע יישומי משמעותי מאוד לתחום התוכנה ולכן מסלול הלימודים דורש בקיאות והכשרה בכל אחד מהם על מנת לעסוק בתחום לאורך שנים ולטפח קריירה משמעותית.

תחום המחשבים והתוכנה נחשב לענף מבוקש מאוד בישראל ובעולם והענף זקוק למוחות מקצועיים רבים שיאיישו את מעצמת ההייטק ויתר התעשיות הישראליות המשמשות כמקור לגאווה לאומית.

מסלול לימודים איכותי ומתגמל

בזכות ההבנה העמוקה בתקשורת נתונים והדרך שבה משתמשים בתקשורת זו בעולמות תוכנה, ניתן לבסס ידע ושליטה במגוון שפות תכנות שונות ולפתח כישורים נוספים שיסייעו לבוגרי הלימודים להפוך לטאלנטים בעולם התוכנה ולהגיע למשרות בכירות ואיכותיות בתחום. מדובר במסלול לימודי מאתגר שדורש גישה טכנולוגית ברמה טובה, יכולת למידה מהירה ואפילו יצירתיות שתאפשר להביט על הדברים מעבר לצד הטכני של עולמות התכנות ובאמצעותה יהיה אפשר ליצור ולשפר.

כנסו לעמוד לימודי המחשבים של המכללה למינהל >>