איך לכתוב קו"ח

כיצד לכתוב קורות חיים בצורה מקצועית שיגרום להזמנתך לראיון.

זכור/י כי קורות חיים הם מסמך שיווקי חשוב בתהליך חיפוש עבודה, לכן חשוב שקורות החיים יהיו קצרים, תכליתיים וייצוגיים אשר ישפיעו לטובה על הקורא. הצד המגייס מקבל מאות ואף אלפי קורות חיים של מועמדים נוספים, ולכן יש להתייחס אל קורות החיים כאל כרטיס הביקור שלנו. זאת הסיבה שבחרנו לסייע לך בשלב חשוב זה בתהליך חיפוש העבודה וריכזנו עבורך כללים עיקריים לכתיבת קורות החיים.

כללים חשובים לכתיבת קורות חיים טובים:

1. אורך מסמך קורות החיים לא יעלה על עמוד אחד.

המסמך צריך להיות קצר וממצה, זכרו כי קורות חיים הם מסמך שיווקי חשוב בתהליך חיפוש עבודה, תפקידם הוא לענות על ציפיותיו של המעסיק הפוטנציאלי ולקדם אתכם אל עבר השלב הבא בתהליך.

2. הקפידו על מסמך תמציתי וממוקד, ברור ומסודר.

למגייס יש מספר שניות בודדות לעבור על מסמך קורות החיים, והוא ייעצר ויתעניין במסמך שמוצג באפן מושך ממבט ראשון. השניות הראשונות שבהן המגייס מעיין ישפיעו על החלטתו אם לזמן אתכם לראיון, המנעו מכתיבת משפטים סיפוריים וביטויים מורכבים ומציון פרטים לא רלוונטיים שיכולים לעייף את ולהכביד על הקורא.

3. ויזואליות.

העבירו את הקורות חיים בקובץ WORD, הקפידו על אחידות ויזואלית, ללא טבלאות ותמונות. הימנעו משימוש בקיצורים ובראשי תיבות ( טעות שכיחה בשירות הצאי).

4. את מסמך קורות החיים יש לכתוב מההווה לעבר.

יש להתחיל מההשכלה והניסיון המקצועי הנוכחי או האחרון ולהתקדם אחורנית לתפקידים והשכלה קודמים יותר.

5. משרות זמניות

אל תכתבו מקומות עבודה שעבדתם בהם בפרקי זמן קצרים מאוד, השתדלו לא להשאיר תקופות ארוכות מידיי כחלל ריק, זה עלול לעורר תהייה בקשר למחויבותך לעבוד. להראות שעברת כל 3 חודשים מעבודה אחת לאחרת לא תקדם אותך לשום מקום, תשתדלו להראות יציבות תעסוקתית במקומות עבודה.

  • לשליחת קו"ח למרכז ההשמה ניתן לשלוח במייל 
     
    job@college.org.il 
  • לפרטים נוספים ניתן להתקשר   073-2481248/50
     
    בהצלחה!!!